Практичний семінар аграріїв відбувся на Чернігівщині

Головним питанням обласного семінару, що відбувся на базі ПСП «Авангард» у Чернігівській області, стояло заготівля кормів та розвиток молочного скотарства, вивчення досвіду напрацьованого курінськими тваринниками у виробництві молока і забезпечення дійного стада повноцінним раціоном.

Крім того, провідні фірми з виробництва сучасних біопрепаратів і новітньої техніки: Інститут сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН, «Пьотінгер-Україна», «Валекс Агро ДеЛаваль», «Біомін-Україна», «Прогресивні ферми», «КВС-Україна», «CML Констракшн машинері», «Йозера», «Екипагро» презентували свою продукцію.

Нараду розпочав заступник директора Департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Олег Крапивний, продовжила голова районної державної адміністрації Тетяна Неділько та голова Курінської сільської ради Леонід Удовенко. З вітальним словом звернувся директор ПСП «Авангард» Василь Булах.

Представник компанії «Пьотінгер-Україна» – Володимир Мірненко виклав аспекти вирощування люцерни. А представник іншої компанії – «КВС-Україна» – Андрій Білоус поділився новітніми напрацюваннями у заготівлі силосу з озимого жита.

Тему заготівлі кормів продовжив і технічний спеціаліст компанії «Біомін-Україна» Павло Поступайленко.

Застосування мікробних препаратів для кормовиробництва висвітлила кандидат ветеринарних наук, старший науковий співробітник, завідувач лабораторії пробіотиків інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва НААН Наталія Кравченко. А з сучасними технологіями якісного зберігання грубих кормів ознайомив комерційний директор компанії «Екипагро» Ярослав Горбик.

Це не повний перелік доповідачів пленарної частини – не стану втомлювати читача переліком імен виступаючих, скажу лише, що кожен хотів викласти у своєму звіті найбільше корисної інформації. До речі, допомагали цьому електронні засоби – проектори, які ілюстрували кожен фрагмент лекції.

Поцікавився географією прибуття учасників.

Крім столичних науковців, завітали представники більшості районів Чернігівщини. Бачив господарників і нашого краю. Серед них керівники ряду господарств – до речі, передових – хто не погордував, прибув повчитися на досвіді сусіда. З Кропивного був Григорій Салій, з Бахмача – Володимир Романенко, про Валерія Колошу скажу нижче.

Василь Булах

Згадалась думка директора ПСП «Авангард» Василя Булаха, висловлена минулого року на семінарі у Пісках:

– Ми – сусіди, у нас схожі ґрунти, сільськогоподарські культури, сівозміни. Обидва підприємства займаються молочарством, то досвід пісківчан, звісно, цікавить. Ми приїхали побачити працю успішних людей, може вони роблять щось краще, то спробуємо впровадити ці зміни у нашому господарстві. Хотілося почути практичні поради спеціалістів ферми щодо утримання поголів’я.

І от тепер курінці – приймаюча сторона, а серед прибулих цього разу директор ПСП «Пісківське» Валерій Колоша. До речі, Василь Булах згадував, як їздив навчатися господарювати у сусідні Піски. Як бачимо, запозичення новаторських методів пішло на користь.

Після пленарної частини відбулася демонстрація роботи кормозбиральної техніки.

Справа силосозаготівлі із застосуванням новітньої техніки для більшості присутніх на семінарі більш-менш знайома, а от ознайомлення з технологією утримання, годівлі сухостійних корів, новонароджених телят та роботою міні доїльного залу в родильному відділенні справили враження.

Коментували роботу цих дільниць тваринницького комплексу заступник директора ПСП «Авангард» – Олександр Мироненко і технолог з годівлі – Олександр Білоконь. Доповідачі мусили відповідати на безліч питань, що свідчило про інтерес присутніх до побаченого. А комплекс і справді вражає. Ось вона – Європа на курінській землі!

Окремим питанням було ознайомлення з технологією утримання, мікроклімату та годівлі молочних корів, роботою доїльного залу, системою ведення обліку, а також аспектами вирощування телиць парувального віку.

З відгуків учасників було зрозуміло, що семінар піде на користь.

Виникає запитання, а чому згаданий захід відбувався саме у ПСП «Авангард»? А тому, що тут є чому повчитися.

На даний час у господарстві утримується 2875 голів ВРХ, в тому числі 1050 корів, є 460 свиней.

За минулий рік вироблено молока майже 9000 тонн, це п’ята частина від надоєного молока у районі, а за 4 місяці поточного року вже виробили 2420 тонн.

Продуктивність дійної череди за минулий рік склала більше 11600 кг молока на корову.

За рік уведено у основне стадо первісток 359 голів, що на 100 корів становить 34 голови.

Одержано приплоду молодняка ВРХ у 2018 році 959 голів, це 78 телят на 100 корів.

Минулоріч вироблено м’яса більше 360 тонн, в тому числі майже 350 тонн яловичини і 15 тонн свинини.

Середньодобові прирости молодняка ВРХ склали 586 г, що більше порівняно з попереднім роком на 33 г.

Ці показники стали можливі завдяки стабільній роботі аграріїв підприємства, які забезпечують ситу годівлю стада. Ось як розпорядилися курінці «Авангарду» із своїм 1995-гектарним земельним клином у цьому році.

Серед сільськогосподарських культур 565 га – під озимими, 520 займає пшениця, 45 га – озиме жито. Ярі зернові культури викидатимуть колос на 710 гектарах, під ячмінь відвели 400 га, качанисту на зерно посіяли на 300 га, соняшник – на 150 га, цукрові буряки – на 90 га, кормові на 480 га. Кукурудза на силос достигатиме на 300 га, а багаторічні трави – на 100 га, однорічні трави – на 80 га.

Як бачимо, тваринництво буде з кормами, а значить, матимуть курінці і молоко, і м’ясо. Як не підходь, народну мудрість, що молоко у корови на язиці, ніхто не спростує.

Борис Бобришев

Ще цікаві повідомлення

Не бажаєте прокоментувати?